Inne

Bardzo dobrze opracowana strona internetowa, informująca o kościele parafialnym pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Funkcjonowanie kościoła parafialnego pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu opisane jest bardzo szczegółowo na witrynie www. Osoby uczęszczające do parafii oraz pozostałe osoby, które chciałyby się dowiedzieć czegokolwiek więcej w temacie parafia Nowy Tomyśl lub najzwyczajniej sprawdzić, kiedy na przykład odbędzie się dana msza mogą to bezzwłocznie zrobić.

Na witrynie pojawią się też systematycznie wiadomości na temat prosperowania kościoła. Newsy cenią zwłaszcza osoby z parafii. Strona jaką przygotował w Internecie kościół Nowy Tomyśl jest doskonałym przykładem na to, że życie parafii o wiele bardziej ciekawi ludzi i doceniają to, że mogą sprawdzić w każdej chwili to, co dzieje się w ich kościele.

Parafia należąca do archidiecezji poznańskiej informuje o tym, że w niedziele i święta msze święte odbywają się w godzinach: 7, 9, 11, 13 i 18. W okresie Wielkiego Postu msza jest o godzinie 15.45 i nie ma wówczas intencji o godzinie 18. W lipcu i w sierpniu nie ma z kolei mszy o godzinie 13. W dni powszednie msza odbywa się o godzinie 7 oraz 18. Nabożeństwa odbywające się regularnie, takie jak Gorzkie Żale odbywają się co niedzielę o godzinie 15. Droga Krzyżowa jest w piątki o godzinie 16. O tym, że podana parafia ukierunkowana jest na to, by każdy mógł wziąć udział w mszy świętej poświadcza to, że można oglądać msze w serwisie YouTube.

Na witrynie opublikowana jest specjalna zakładka, z jakiej można od razu przenieść się do YouTube i oglądać mszę. To doskonałe wyjście, pozwalające na uczestnictwo szczególnie osobom chorym oraz osobom starszym. Transmisje sprawdziły się przede wszystkim w trakcie pandemii koronawirusa. To pokazuje też, że kościół Nowy Tomyśl NMP bierze pod uwagę innowacyjne możliwości przekazu, żeby dotrzeć do jak największej liczby katolików. Parafianie mają możliwość też w kościół NMP Nowy Tomyśl korzystać codziennie ze spowiedzi, przed każdą mszą świętą. Spowiedź odbywa się też w pierwsze piątki miesiąca w godzinach od 15 do 16 i od 17.30 do 18.