Aktywność

Jakim sposobem wychować szczenię? Zabawa oraz ćwiczenie

Jeśli w naszym mieszkaniu zamieszkuje szczeniak, już od początkowych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego kompatybilnym wychowaniem. Jest to istotne zwłaszcza, właśnie dlatego, iż już pierwsze miesiące życia każdego psa mają kolosalne znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeżeli nasza opieka wobec pieska będzie prawidłowa, prędko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeżeli pragniemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeżeli wybieramy dla siebie psa z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, albowiem w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy psa z hodowli musimy pamiętać też o książeczce zdrowia psa, w której to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy również uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł wypocząć oraz pobawić się. Ewidentnie musimy schować przedmioty typu sklep dla psa online, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, bowiem pies mógłby zainteresować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy też meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić również dla pieska specjalne zabawki, najlepiej twarde, bowiem pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do których należałoby się zastosować, by wychowanie stworzonego przez nas czworonoga przebiegało w sposób rozkoszny i bezkonfliktowy. W głównej mierze nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy może on pomyśleć, iż kara jest za to, iż załatwia się on najzwyczajniej w świecie w należącej do nas obecności. To sprawi, iż pies w trakcie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby także chwalić czworonoga oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.